tworzenie stron www
Edukacja

Tworzenie stron internetowych dla dzieci i nie tylko

Gdy tylko dzieci odkryją internet, chcą się nauczyć, jak stworzyć stronę internetową. Pomóż swoim dzieciom stworzyć stronę internetową w kilku prostych krokach, nawet jeśli sam nie masz pojęcia, jak zacząć. Co Twoje dziecko chciałoby, aby znalazło się na jego stronie? Nie musi wybierać konkretnego tematu, ale mając na uwadze temat, może nadać kierunek projektowi strony i treści, którą chcesz stworzyć. W Olsztynie oferowane są kursy specjalnie dla dzieci, gdzie mogą się one nauczyć tworzenia własnych stron internetowych.

Nauka projektowania stron internetowych

Uczenie dzieci tworzenia stron internetowych może być również nauką dla Ciebie. Jeśli znasz podstawy HTML, kaskadowych arkuszy stylów (CSS) i oprogramowania graficznego, możesz razem z dzieckiem zaprojektować własną stronę od podstaw. Inną opcją jest skorzystanie z darmowego szablonu dla strony dziecka i uczenie się projektowania stron internetowych w miarę wolnego czasu. W ten sposób możesz szybciej uruchomić stronę w sieci i pracować nad jej przebudową, gdy zaczniesz uczyć się podstaw projektowania stron internetowych. Strona internetowa Twojego dziecka ładnie się rozwija. Nadszedł czas, aby ją udekorować. Pozwól swojemu dziecku na zrobienie osobistych zdjęć tylko na jego stronę. Pstrykanie zdjęć rodzinnego zwierzaka, kreatywne podejście do fotografii i skanowanie rysowanych lub malowanych p obrazków sprawi, że będzie podekscytowane aktualizowaniem swojej strony. 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny w sieci

Każdy na świecie może potencjalnie dotrzeć do strony internetowej Twojego dziecka, jeśli jest ona publiczna. Zadbaj o bezpieczeństwo tożsamości swojego dziecka, podejmując kilka dodatkowych kroków. Jeśli chcesz całkowicie odgrodzić się od obcych, zabezpiecz stronę hasłem. Ten środek bezpieczeństwa będzie wymagał od odwiedzających wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła, które wybierzesz, zanim będą mogli zobaczyć jakąkolwiek stronę w witrynie Twojego dziecka. Szczegóły logowania podawaj tylko bliskim przyjaciołom i rodzinie. Pamiętaj, aby powiedzieć im, że nie chcesz, aby informacje o logowaniu zostały ujawnione. Jeśli chcesz, aby strona Twojego dziecka była publicznie dostępna, co oznacza, że każdy może ją przeglądać bez logowania, ustal kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie, których będzie musiało przestrzegać, zanim zacznie publikować w sieci zdjęcia rodzinne i informacje osobiste.

Monitoruj to, co publikuje w sieci i bądź na bieżąco. W zależności od rodzaju treści i Twoich osobistych preferencji, możesz poprosić, aby dziecko nie używało swojego prawdziwego imienia i nazwiska, nie podawało swojej lokalizacji ani nie publikowała na swojej stronie żadnych zdjęć.

Czego powinienem szukać w wyszukiwarce stron internetowych dla dzieci?

Podczas gdy wierzymy, że różne platformy do tworzenia stron internetowych mają swoje unikalne zalety, najlepiej jest znaleźć taką, która jest specjalnie skierowana do dzieci i/lub początkujących. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre dzieci i nastolatki mogą mieć wiedzę techniczną (i umiejętności) potrzebne do fachowego manewrowania niektórymi z bardziej zaawansowanych platform, ale są one zazwyczaj wyjątkiem. Po pierwsze, polecamy wybrać platformę, która oferuje darmowe plany lub przystępne ceny. Dla tych, które wymagają płatności, powinny mieć możliwość anulowania w dowolnym momencie. Kiedy już masz dobre wyobrażenie o cenie, spójrz na funkcje.

Jedną z najbardziej przyjaznych dla dzieci funkcji kreatora stron internetowych jest szablon. Szablony są o wiele łatwiejsze niż zaczynanie od zera. Wszystko, co Twoje dziecko musi zrobić, to podłączyć różne media i treści (takie jak tekst, zdjęcia, filmy, audio, itp.), gdziekolwiek jest to właściwe – bez wstępnego projektowania i wielokrotnego debugowania!

Dla bardziej zaawansowanych uczniów, szablony mogą służyć jako podstawa lub inspiracja dla ich własnego tematu i układu. Jako rodzic lub autorytet, Twoim zadaniem jest upewnić się, że interakcja Twojego dziecka z Internetem jest tak bezpieczna i wolna od ryzyka, jak to tylko możliwe. Tworzenie własnej strony internetowej jest, jak już powiedzieliśmy, stosunkowo nieszkodliwym projektem. Ale nadal jest to dość duże przedsięwzięcie.