Grzejniki łazienkowe – skuteczne i efektowne
Łazienka jest miejscem, w którym pożądana jest wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach mieszkania. Trzeba więc zainstalować w niej wydajne grzejniki z dużą mocą cieplną. Poza sezonem grzewczym, gdy nie działają już grzejniki zasilane wodą z miejskiej ciepłowni, mogą okresowo występować niskie temperatury lub przymrozki. Przydatne są wówczas, niezależne od instalacji centralnego ogrzewania, grzejniki łazienkowe elektryczne, służące do ocieplenia wnętrz łazienek i osuszania ręczników.
Grzejniki łazienkowe – budowa i funkcje
Konstrukcja tych urządzeń podyktowana jest ich przeznaczeniem. Ogrzewają powietrze i jednocześnie oddają ciepło umieszczonym na nich ręcznikom, aby je osuszyć po użyciu. Bardzo praktyczne są grzejniki łazienkowe drabinkowe. Charakteryzują się one prostym układem profilu poziomego. Grzejniki drabinkowe typu ŁEZKA mają szczebelki w opływowych kształtach, a ich nowocześniejsza wersja 3D ułatwia suszenie większej liczby ubrań, poprzez naprzemienny układ profili. W zależności od ilości miejsca i indywidualnych potrzeb, grzejnik łazienkowy drabinka może mieć różne parametry wielkościowe – wysokość, szerokość, głębokość i rozstaw przyłącza, oraz zróżnicowaną w poszczególnych modelach moc cieplną. Oryginalną budowę mają grzejniki typu MIX, które mogą być węższe i wyższe od głównych standardów, mają też większą moc cieplną. Zamontowane w nich elementy do rozwieszania ubrań ustawione są skośnie w stosunku do profili pionowych, dzięki czemu da się na nich umieścić duży i gruby ręcznik kąpielowy oraz frotowy szlafrok. W wyborze odpowiedniego modelu dla indywidualnych klientów pomoże dystrybutor, który również zajmuje się sprzedażą hurtową dla inwestorów z branży budowlanej.
Komfort i ozdoba
Projektowaniem ogólnego kształtu i budowy zewnętrznej elementów grzejników zajmują się specjaliści od sztuki użytkowej, uwzględniającej jednocześnie efektowny wygląd, jak też funkcjonalność. Tworzą oni modele o ciekawych formach, a także z nietypowym układem profili i różnych kształtach przekroju elementów; prostokątnym, owalnym albo półowalnym. Dlatego grzejniki łazienkowe dekoracyjne mogą być również montowane w pokojach, jako główne źródło dostawy ciepła. Grzejnik, w którym wewnętrzne profile zagięte są pod kątem prostym, w kolorze kontrastującym ze ścianą, będzie samodzielną ozdobną instalacją. Grzejnik o pionowych owalnych profilach, zdystansuje pospolite kaloryfery żeberkowe. Podwójna funkcja – grzewcza i ozdobna, jest podstawową zaletą tego typu urządzeń.
Dodatkowe źródła ciepła
Jeżeli zachodzi potrzeba ocieplenia jakiegoś pomieszczenia poza sezonem grzewczym, stosuje się grzejniki łazienkowe elektryczne. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia wypełnione wodą lub olejem, który nagrzewany jest za pomocą grzałki elektrycznej. Nie wymagają dopływu gorącej wody z ciepłowni, więc mogą być używane przez cały rok. Termoregulator automatycznie podtrzymuje odpowiednią temperaturę. Warto mieć w łazience takie rezerwowe źródło ciepła do suszenia ręczników i lżejszej garderoby.